Modrá sjezdovka: MIMO PROVOZ Výška sněhu: 0 cm

Červená sjezdovka: MIMO PROVOZ Výška sněhu: 0 cm


O Řece

Vesnička se nachází v oblasti Těšínských Beskyd v blízkosti města Třinec. Rozkládá se na březích stejnojmenné horské bystřiny. Řeka je typickou horskou enklávou se zástavbou rozptýlenou do hlubokých zářezů členitého údolí, které je ze tří stran obklopeno zalesněnými horskými hřbety. V obci žije okolo 455 obyvatel.

Turistika

V létě je obec turistickým a v zimě lyžařským rájem, ukrývajícím malé rodinné chaty i velká rekreační střediska (počet osob stoupá až na 2000). Kromě turistiky se návštěvníkům nabízí i osvěžení v koupališti s předehřívanou vodou. Většina turistických cest je vhodná jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturistiku a v zimě pro běhy na lyžích. Najdou se zde i cvičné horolezecké terény.

Výchozí místo pro cesty na horu Godulu (738 m) – zalesněný vrch s památníkem vydání tolerančního patentu, cvičné horolezecké skály. Ropička (918 m) – vrchol, na plochém hřbetu bývalá Bezručova chata z r. 1923, dnes rekreační středisko.

V Řece je možné využít zařízení pro zimní sporty t.j. 2 vleky a dvě tratě, které se strojově upravují moderním ratrakem PistenBully 260D a částečně i uměle zasněžují. Z vrcholu červené sjezdovky jsou nádherné rozhledy do širokého okolí na Polskou stranu Beskyd.

Hřebenové stezky je možno využívat v zimním období pro turistiku na běžkách a v letním období pro pěší turistiku i pro cykloturistiku.

Historie

Obec vzniklá vydělením z okolních osad Smilovice a Guty. První písemná zmínka o ní pochází z r. 1644.

Památky

Několik typických starých roubených chalup, č.p. 7, 57 z konce 18. století.

Zajímavosti:

Lomy dekorativního godulského pískovce – jemnozrnný zelený pískovec.

Guty – mimo centrální zástavbu obce postaven dřevěný kostel, objekt mimořádně působivý, datovaný do
r. 1563, interiér velmi zajímavý. Kolem kostela malý hřbitov s kamennými náhrobky.Počasí

Dnes
4°C | -2°C
Zítra
2°C | -2°C
Pozítří
5°C | 0°C
5°C | 3°C
5°C | 1°C
1°C | -1°C

Novinky

07.12.2022 SKI AREÁL UZAVŘEN. sezona 2022/23 mimo provoz Více

01.02.2022 Večerní lyžování Moc se na Vás těšíme na večerním lyžování které bude odednška probíhát každý večer od 17:00 do 21:00 Více

Archiv novinek